Кина прилагодени топчести вентили фабрика и производители | Ксинжан

Експерт за топчести вентили

10 години искуство во производството

Кина прилагодени топчести вентили фабрика и производители | Ксинжан

Краток опис:

 • Големина: 1/4 "-10" (ДН 8 мм ~ 250 мм)
 • Оценка на притисок: Класа 150 ~ 300 (PN16 50)
 • Материјали: ASTM A105, A350 LF2, A182 F304, A182 F316, A182 F6A, A182 F51, A182 F53, A182 F55, A564 630 (17-4PH), Монел, Инконел, итн.
 • Површинска обработка: Полирање, поплазнување без никел (ЕЕН), тврд хром, волфрам карбид, хром карбид, стателит (STL), инконел, итн.
 • Круг: 0,01-0,02
 • Грубост: Ra 0,2-Ra 0,4
 • Концентричност: 0,05
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производот

  Опсег на производство:

  - Големина: од 1/4 "до 20"

  - Рејтинг на притисок: од 150 to до 4500 b

  - Материјали: ASTM A105, ASTM LF2, A182 F304 (L), A182F316 (L), Duplex F51, F55, 17-4PH, Inconel 625 Ball, 690, 600, 617, 718, 718 SPF, Monel 1400, Monel R- 405, Monel K-500 Ball, Titanium Gr3, Gr4, Gr7, Incoloy 800, 825, 903, 907, Hastelloy C сериски, Hastelloy B, 09G2S 09Г2С GOST, итн.

  - Обложување: Нитрирање, ENP, позлата со хром, преклопување на заварување, ласерско обложување, премачкување HVOF, спреј со пламен од окси-ацетилен, процес на прскање со плазма, канал волфрам, карбид на хром, Stellitee, Inconel625, Monel400, Monel500, Ni60 итн

  - Видови: лебдечка топка, фиксна топка, тројна топка, топка со стебло, топка од V сегменти, топка со вдлабнатина на вентил, заварена топка, плочка со вентил со седиште во метал и комплет за седишта, нестандардни топчиња итн.

   


 • Претходна:
 • Следно: