Кина вентил топче со матични фабрика и производители | Ксинжан

Експерт за топчести вентили

10 години искуство во производството

Кина вентил топче со матични фабрика и производители | Ксинжан

Краток опис:

 • Спецификации: Од 1 1/2 ”-10” (DN40mm ~ 250mm)
 • Оценка на притисок: Класа 150 ~ 600 (PN16 ~ 100)
 • Материјали: ASTM A105, A350 LF2, A182 F304, A182 F316, A182 F6A, A182 F51, A182 F53, A182 F55, A564 630 (17-4PH), Монел, Инконел, итн.
 • Површинска обработка: Полирање, поплазнување без никел (ЕЕН), тврд хром, волфрам карбид, хром карбид, стателит (STL), инконел, итн.
 • Круг: 0,01-0,02
 • Грубост: Ra 0,2-Ra 0,4
 • Концентричност: 0,05
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производот

  Xinzhan Valve Ball Co., Ltd. се фокусира на производство на вентилско топче со стебло со интегрални материјали за ковање.

  Клучни зборови:
  Вентилско топче со стебло, матично топче, матични топчести вентили, топче со стебло.

  Карактеристики
  Двете најважни карактеристики на топчестите вентили се заобленоста и завршувањето на површината. Заобленоста мора да се контролира особено во критичната област на запечатување. Ние сме во состојба да произведуваме топчести вентили со исклучително висока заобленост и висока толеранција на завршна површина.

  Какви видови можеме да произведеме за топчести вентили
  Пловни или вдлабнатини поставени топчести вентили, цврсти или шупливи топчести вентили, меки седишта или метални топчести вентили, топчести вентили со отвори или со шипки и други специјални топчести вентили во секоја конфигурација или изменети топчиња или спецификации што можете да дизајнирате.

  Чекори на обработка:
  1: Ballорбени празнини
  2: Тест за PMI и NDT
  3: Термичка обработка
  4: Тест за својства на корозија и материјал на NDT
  5: Груба обработка
  6: Инспекција
  7: Завршна обработка
  8: Инспекција
  9: Површинска обработка
  10: Инспекција
  11: Мелење и Лап
  12: Конечна инспекција
  13: Пакување и логистика

  Апликации:
  Топките на вентилите Ксинжан се користат во разни топчести вентили кои се користат во полето на нафта, природен гас, третман на вода, медицина и хемиска индустрија, греење и сл.

  Главни пазари:
  Русија, Јужна Кореја, Канада, Велика Британија, Тајван, Полска, Данска, Германија, Финска, Чешка, Шпанија, Италија, Индија, Бразил, САД, Израел итн.

  Пакување:
  За топчиња со вентили од мала големина: блистер кутија, пластична хартија, картонска хартија, дрвена кутија од иверица.
  За топчиња со вентили со големи димензии: вреќа со меурчиња, картонска хартија, дрвена кутија од иверица.

  Испорака: по море, по воздушен пат, со воз, итн.

  Плаќање:  Со T / T, L / C.

  Предности:
  - Примерни нарачки или нарачки за мали траги може да бидат опционални
  - Напредни капацитети
  - Добар систем за управување со производството
  - Силен технички тим
  - Разумни и ефективни цени на цените
  - Брзо време на достава
  - Добра услуга по продажбата


 • Претходна:
 • Следно: